Статьи‎ > ‎

Як досягти реалізацію вимог по виплаті аліментів.

Досить часто при розірванні шлюбу у колишнього подружжя виникають тривалі спори щодо майбутнього виховання та утримання дітей. Як зазначається в Сімейному Кодексі, батьки зобов’язані утримувати свою дитину до досягнення нею повноліття, а відповідно до ст. 183 ч.3 СК одним із способів виконання батьками їх обов’язку є присудження  рішенням суду коштів на утримання дитини (аліменти) у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.

            Нажаль не в
сі дотримуються вказівок  законодавства, тому держава розробляє нові стратегії примусу виконання батьками зобов’язань. Таким чином в Україні за 2018 рік було стягнуто 4,1 млрд гривень, що у двічі більше, ніж за минулий рік! Такий результат вдалося досягти ,зокрема, завдяки шляхом надання виконавчій службі повноважень накладати штрафи на суму боргу по аліментам.

Заборгованість за аліментами, присудженими у частці від заробітку (доходу), визначається виходячи з фактичного заробітку (доходу), який платник аліментів одержував за час, протягом якого не провадилося їх стягнення, незалежно від того, одержано такий заробіток (дохід) в Україні чи за кордоном.

Також відтепер при визначенні розміру аліментів братимуться до уваги витрати платника аліментів, щодо яких платником не доведено джерело походження цих коштів. Так у випадку, якщо платник аліментів офіційно не працевлаштований, не має «офіційного» доходу, але при цьому, наприклад, придбає віллу, то такі витрати можуть враховуватися при визначені судом розміру аліментів. Такі витрати беруться до уваги, лише якщо платник аліментів не зможе обґрунтовано довести джерело походження коштів.


            Будемо раді Вам допомогти!